ANADOLU ARAPLARI AKADEMİK ARAŞTIRMA BİRİMİ

ANADOLU ARAPLARINDAN KAMUOYUNA DUYURULUR!

BİZLER ARAB, SÜRYANİ, KELDANİLER OLARAK BÜTÜN SAMİ HALKLARI BİNLERCE YILLIK MİRASIMIZ ÜZERİNDE MİSAFİR MUAMELESİNİ ASLA KABULLENMEYECEĞİZ! BİZLER BU TOPRAKLARIN SAHİPLERİ OLARAK ATALARIMIZIN HARABEYE DÖNEN ŞEHİRLERİNDE VARLIĞIMIZI BİNLERCE YILDIR SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ GİBİ SONSUZA KADAR DA BU TOPRAKLARDA VAR OLACAĞIMIZI HERKES BİLMELİDİR! BU TOPRAKLARDA Kİ HER HARABE ŞEHİR, HER ANIT, HER MEZAR VE TARİHİ BULUNTU BU VATANIN BİZLERİN OLDUĞUNUN KANITIDIR, TAPUSUDUR. BİZİM OLAN BU COĞRAFYA DA KİMSE BİZLERE MÜLTECİ MUAMELESİ YAPAMAZ! BİZLER NE ARABİSTANLI NE IRAKLI NEDE SURİYELİYİZ.

BİZLER MEDENİYETİN BAŞLANGICI VE BEYT NAHREYN(MEZOPOTAMYA) MEDENİYETİNİN KURUCULARI VE TEMSİLCİSİYİZ. BU COĞRAFYADA BİZİMLE BİRLİKTE YAŞAYAN BÜTÜN HALKLARI KOMŞUMUZ VE KADER ORTAĞIMIZ OLARAK GÖRMEKTEYİZ. BİZLER BU TOPRAKLARDA HAKİMİYET KURDUĞUMUZDA OVALARINDA ASLANLAR,DAĞLARINDA KURTLAR VE AYILAR VARDI. O OVALARI MEDENİYETE AÇARAK İNSANLIĞA IŞIK OLDUK, MEDENİYETİ BAŞLATTIK.

SÜMER,AKAD,BABİL,MISIR,FENİKE,ARAMİLER VE ASUR İLE DÜNYAYI İÇİNDE BULUNDUĞU KARANLIKTAN APAYDINLIK BİR GELECEĞE TAŞIDIK. BEYT NAHREYN’DE CENNETLER İNŞA ETTİK. YAZIYI ANADOLUYA TAŞIYARAK MEDENİYETİ BAŞLATTIĞIMIZ GİBİ MISIRLA HİYEROGLİF,FENİKELİLERLE DE ALFABEYİ İNSANLIĞA KAZANDIRDIK. TAKVİMLERİ BULUP İNSANLIĞIN TARİHİNİ KAYIT ALTINA ALMAYA BAŞLADIK. MATEMATİK.GEOMETRİ,EDEBİYAT,TARİH,ŞİİR,BİLİM,MİMARİ ALANINDA İNSANLIĞA BÜYÜK BİR MİRAS BIRAKTIK. BİZLER İLK ÇAĞDA YILDIZLARI EVİMİZ KADAR YAKINDAN TANIRKEN BİZDEN BİNLERCE YIL SONRA BİLE İNSANLIK DÜNYANIN YUVARLAKLIĞINI TARTIŞACAK BİR CEHALETE SÜRÜKLENDİ. MİRASIMIZ BARBARLARCA YAĞMALANDI. MEDENİYETİMİZ TALAN EDİLDİ,ŞEHİRLERİMİZ YAKILIP YIKILDI.BİZLER BİNLERCE YIL ÖNCE BÜTÜN BUNLARI YAPTIĞIMIZDA BU TOPRAKLARDA NE TÜRKLER NEDE KÜRTLER YOKTU. BUGÜN TÜRKLER DE KÜRTLER DE KOMŞUMUZ! BİZ BU VATANIN ASLİ UNSURU OLARAK BİZİM OLAN TOPRAKLARIN VARLIĞIMIZ HİÇE SAYILIP PAYLAŞTIRILMASINDAN,YAĞMALANMASINDAN BIKIP USANDIĞIMIZI HERKES BİLSİN İSTERİZ!

BİRLİKTE HALKLARIN DİLİNE,DİNİNE,MEZHEBİNE,GELENEK VE GÖRENEKLERİNE SAYGININ OLDUĞU BÜTÜN VATANDAŞLARIN VE HATTA BÜTÜN ŞEHİRLERİN EŞİT KABUL EDİLDİĞİ BİR GELECEK ARZUSUNDAYIZ! SİLAH SESLERİNDEN BIKTIK. YAYLALARIMIZDA, ŞEHİRLERİMİZDE NE MEKAP NEDE POSTAL İSTEMİYORUZ! BİTSİN ARTIK BU KAVGA! TOPRAKLARIMIZIN NATO ÜSSÜ HALİNE GETİRİLMESİNDEN RAHATSIZ OLDUĞUMUZ GİBİ ÜLKENİN TERÖR ÖRGÜTLERİYLE YABANCI ÜLKELERİN AJAN YUVASINA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ OLMASINI DA ASLA KABULLENMEYECEĞİZ! TÜRK VE KÜRDÜN BU ANLAMSIZ KAVGASINA ANADOLU ARAPLARI OLARAK ARABULUCU OLMAYA HAZIRIZ. TOPRAKLARIMIZDA ZULÜM SON BULSUN!

ANADOLU ARAPLARI AKADEMİK ARAŞTIRMA BİRİMİ