ANKARADA TÜM İNSANİ DEĞERLERE YAPILAN MENFUR SALDIRIYI LANETLİYORUZ ! YAŞAM HAKKI KUTSALDIR!

 

bnBeyt-Nahreyn Arap-Arami Birligi
Cemeʿet ël ʿArap u l-Ârâm fî beyt ël Nehreyn
Union Arabe et Araméen
Mail- araskem@gmail.com web-site : www.beyt-nahreyn.com

ANKARADA TÜM İNSANİ DEĞERLERE YAPILAN MENFUR SALDIRIYI LANETLİYORUZ ! YAŞAM HAKKI KUTSALDIR!

Beyt-Nahreyn Arap-Arami Birliği olarak, Ankara Emek-Barış ve Demokrasi mitingine yönelik birçok insanımızın yaşamını yitirdiği ve yüzlerce insanımızın yaralandığı insanlık dışı menfur saldırıyı insan olmanın tüm değerlerine yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyor ve şiddetle kınıyoruz. Faillerini ve zihniyetlerini lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere rahmet yakınlarına baş sağlığı ve yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Kurucu genel başkanımız Mim Yavuz Binbay’ın belirttiği gibi “hiçbir şey insan yaşamından daha değerli olamaz – insanca bir yaşam dışında Hiçbir şey insan yaşamının karşılığı olamaz. Yaşam hakkı her inançta, her düşüncede kutsaldır. Yaşama kastedenler her kim olursa olsunlar tüm insani değerlere saldırmış olurlar ”.

Beyt-Nahreyn Arap-Arami Birliği olarak, insan olma adına, demokrasi ve barış adına, bu menfur olayın failleri her kim olursa olsunlar bulunup adaletin önüne çıkarılıp hak ettikleri ceza verilmedikçe toplumsal vicdanın rahatlamayacağını belirtmek istiyoruz.

Bu menfur saldırı için söylenecek tek şey adalet olmalıdır. Failler bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmesi toplumsal vicdani rahatlatacak tek seçenektir.

Beyt-Nahreyn Arap-Arami Birligi
Cemeʿet ël ʿArap u l-Ârâm fî beyt ël Nehreyn
Union Arabe et Araméen

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


− 3 = 2