Urfa/Suruç’taki BARBARCA SALDIRIYI KINIYORUZ – LANETLİYORUZ !

Beyt-Nahreyn Arap-Arami Birliği olarak, Terörist barbarlar tarafından Urfa/Suruç’ta birçok insanımızın yaşamını yitirdiği ve yüzlerce insanımızın yaralandığı insanlık dışı menfur saldırıyı insan olmanın tüm değerlerine, demokrasiye, özgürlüğe, tüm dini inançlara karşı yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz. Faillerini ve masum insanların yaşamını hedef alan zihniyetlerini lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere rahmet yakınlarına baş sağlığı ve yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Beyt-Nahreyn Arap-Arami Birliği olarak, insan olma adına, demokrasi ve barış adına, bu menfur olayı azmettiren asıl failleri bulununcaya kadar olayın takipçisi olacağız.

Bu barbarca saldırı bir dini inanç veya ideolojiyi yansıtmaktan çok barbarlığın ve fanatizmin insanlık değerlerine aykırılığını yansıtmaktadır.

Bu saldırının tek amacı insanları ortaçağ karanlığının etkisinde birbirine düşmanlığını körüklemeyi amaçlamaktadır. Terörist barbar zihniyet tarafından insani değerleri hedef alan bu provokasyonu boşa çıkarmak için tüm insanları bu çağdışı anlayışa karşı daha güçlü dayanışmaya davet ediyoruz.

Herhangi bir dine, bir ideolojiye inanan, insanım diyen herkesi bu insanlık değerlerine karşı işlenmiş katliamı kınamaya davet ediyoruz.
Mim Yavuz Binbay
Beyt-Nahreyn Arap – Arami Birliği
Genel başkanı

 

Haberin linkleri;

http://www.mardinarena.com/m/index.php?islem=detay&id=24009

http://www.kurdistanaktuel.com/kurdistan/uruc-taki-barbarca-aldiriyi-kiniyoruz-h2365.html

http://www.mgchaber.com/haber/genel-haberler/stk%E2%80%99lardan-bombali-saldiriya-tepkiler-devam-ediyor/4926.html

http://kurdistana-bakur.com/modules.php?name=News&file=article&sid=8447